توصیه های مذهبی

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنیدبه صفحه توصیه های مذهبی

باشگاه فرهنگی ، ورزشی ، رزمی المهدی (عج)

خوش آمدید

تهیه وتنظیم : ناصر بخشی

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنید

شمابامشاهده ودقت دراین صفحه میتوانید

به اطلاعاتی ارزشمند برای

پیشرفت وکسب موفقیتهای بسیاردرزندگی فردی واجتماعی ،

گـــام بلند ومحکمی رابردارید

به امید موفقیتهای روزافزون شما

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net کلیک کنید

فهرست مطالب موجود دراین صفحه:

1) دوران حضور در ظهور

2)داستان فرعون و شیطان

3) شیـعیان واقعی درماه محرم چگونه عمل می کنند؟

 

به نام خدا

چند نكته بسيار مهم در خصوص دوران حضور در ظهور موعود(عج)

- شكل ظاهري امام زمان(عج) كما بيش، كاملا شبيه به بقيه انسان ها است همانگونه كه همه پيامبران و رسولان و صالحين و صادقين امت هاي بشري اينگونه بوده اند.

- موضوعات مورد نظر در بيانات ايشان درست مانند موضوعات مورد صحبت مردم مستضف و خداجو در كوچه بازار است.

- روشنگري و ارتقاء بينش عموم مردم نسبت به حقيقت دين و مذهب و كشف رمز آيات روشن الهي و خنثی شدن ترفندهاي نهفته لشگر شيطان در قالب آداب و رسوم و عبادات و عادات جامعه بشري در هر كلام و سخن آن حضرت آشكار است.

-  همانگونه كه شيوه آدم(ع) تا خاتم(ص) بوده است ، مبناي همه كلام ها، نگاه و عمل اباصالح(عج) نيز بر اساس صداقت كامل و بدون تحقير و سوء ظن و خارج از تكبر و منيت نسبت به ديگران است. (رويه آدميت "خليفه الله" كاملا مخالف مبناي كلام، نگاه و عمل ابليس و لشگريان شيطان مي باشد.)

- رويه زندگي و معاشرت امام زمان(عج) درست مانند رويه معمولي ترين افراد جامعه بشري است همانگونه كه همه اولياء الله قبل از ايشان نيز بدين گونه بوده اند.

-  ايشان صحبت هايي ايراد خواهند نمود كه به هيچوجه در باور عالمان و فاضلان و قدرتمداران و حاكمان گرفتار در ظواهر ( سیاست، اقتصاد، قدرت و معنویت در خدمت این سه و عادات و رياضات عبادتي) ، قابل فهم و درك نيست.

- ايشان حقايق مستضعفين و ميراث كيفي زميني آنان و رموز هوشمندي و شعور مثبت و منفي و حقيقت نفس ، زكوه ، صدقه و عبادت و صلاه و تسليم تمام وجه به الله وصلح و رحمانيت و رحيميت خداوند را به طوري ساده و عملي بيان و ارائه مي فرمايند كه متظاهرين و كاذبين ، آن حضرت را به كفر و الحاد و خارج بودن از دين و شريعت محكوم مي نمايند در حالي كه مومنين و صادقين به حقانيت ايشان بيشتر يقين حاصل مي كنند.  

- حكم ارتداد و تكفير و خارج از اسلام بودن ايشان را خود عالمان ظاهرا ديني و معنوي صادر مي نمايند و طعن و لعن ايشان را در بين عموم مردم شايع و ترويج مي كنند.

- حاكمان وقت با تمام قوا سعي در خاموش كردن حقانيت اعجاز صداي ايشان و تحريف بيانات شفاف و رمز گشاي ايشان و  ترويج شك و ترديد و ايجاد ترس ، وحشت و اضطرات در عموم مردم نسبت به ايشان مي نمايند.

- ارتباط ايشان با مستضعفين حقيقي (مومنيني كه از تحقيق و پژوهش در دين حنيف اسلام و مذهب شريف تشيع بواسطه احكام مجتهدان و حاكمان بر دين و شريعت، دور و ضعيف نگاه داشته شده اند) از طريق علم حادث آن حضرت (هوشمندي مثبت) و اتصال قلب و گوش و چشم مومن به شبكه شعوري روح جمعي، برقرار مي گردد.(1)

- شبكه مثبت هوشمندي(لشگرالله) به رهبري اباصالح المهدي(عج) و فرماندهي رب العالمين ، با هدف اصلي ارتقاء بينش مومنين نسبت به حربه هاي متنوع و فريبنده ظاهري و پنهاني لشگريان شيطان و پژوهش و كاربرد هنر ضد ضربه شدن مومنين حقيقي نسبت به اندوه (از حوادث و اتفاقات گذشته)، ترس (از حوادث و اتفاقات آينده) و اضطراب (از حوادث و اتفاقات حال غايب) براي عموم مردم ظاهر مي شود.

- هر مومن مشتاق (مستضعف) بمنظور اثبات صداقت توبه از سيئات و تجديد تعهد خود نسبت به امام (عج) چيزي از مال خود به ايشان پرداخت مي نمايد با اينكار بلافاصله براي تطهير و تزكيه مورد اتصال حلقه هاي رحمت عام الهي قرار گرفته و ارتباط و حفاظ دائم او با شبكه مثبت بر قرار مي شود. (2)

- هيچ قدرت زميني مسلح به لوازم و تجهيزات پيشرفته و يا عالم به فنون و علوم پيچيده ديني و دنيايي با اهداف منفعت طلبانه و قوميتي، به هيچوجه قادر به رخنه و يا دسترسي و انحراف در اين شبكه مثبت از هوشمندي الهي نمي باشد.

- شبكه منفي هوشمند (لشگر شيطان) بمنظور حذف، توقف و يا انحراف در اين سيستم كاملا مثبت و هوشمند به جديت و بدون وقفه از تمامي توان، استعداد، فنون و ابزارهاي اغواگرانه ظاهري و پنهاني خود بهره گرفته و خواهد گرفت ولي با تحقق آيه شريفه "ومكروا و مكرالله والله خيرالماكرين" نه تنها موفق نخواهد شد بلكه هربار مكري از مكرهاي شيطاني آن افشاء و خنثي مي گردد.

- در نبرد سنگين و بزرگ (جهاد اكبر) بين دو شبكه مثبت و منفي كه از نوع جنگ تشعشعاتي دروني و بيروني مي باشد هيچ خوني به زمين ريخته نمي شود و هيچ نفسي بجز نفوس كافر تسخير كننده مكان و وجود مومنين، بقتل نمي رسد.

- در دوران ظهور فارغ از نژاد، مليت، دين، مذهب، سن، جنسيت، استعداد، ميزان سواد، معلومات، قدرت، ثروت و ... ، سه دسته شاخص در بين افراد و گروه هاي جوامع بشري وجود دارند كه بدليل اختلاط و اشتراك نفوس آنها در يكديگر تفكيك و تمايز ظاهري هر يك از ديگري از نظر عموم مردم كار آساني نيست.

1- لشگريان الله (اولياء الله = خضرهاي بدون نام) 

2- لشگريان شيطان (اولياء طاغوت = نامداران قدرت طلب) 

3- گروه ها و افراد مشرك و منافق (جاسوسان منفعت طلب از تسهيلات هر دو لشگر) 

- گروه ها و افراد مشرك و منافق به عنوان سرگردانان در بين دو لشگر (الله و شيطان) مورد آزمايشات سخت و تعيين كننده اي قرار مي گيرند تا صدق و كذب ادعاهايشان به روشني روز مشخص شده و در نهايت يا هلاك مي شوند و يا با اراده خود توبه نموده و به لشگر الله مي پيوندند و يا لشگرشيطان را برگزيده و ارتباطشان از شبكه مثبت كاملا قطع مي گردد. (3)

(1) قال مولانا الامام المهدی- عجل الله تعالی فرجه الشریف-عِلْمُنا عَلی‌ ثَلاثَهِ أَوْجُه ماض وَغابِر وَحادِث، أَمَّا الْماضی فَتَفْسیرٌ، وَأَمَّا الْغابِرُ فَمَوْقُوفٌ، وَأَمَّا الْحادِثُ فَقَذْفٌ فیِ الْقُلُوبِ، وَنَقْرٌ فی الاَْسْماعِ، وَهُوَ أَفْضَلُ عِلْمِنا، وَلا نَبیَّ بَعْدَ نَبِیِّنا (دلائل الإمامه، ص ۵٢۴ ، ح ۴٩۵ ; مدینه المعاجز، ج ٨ ، ص ١٠۵ ، ح ٢٧٢٠) ترجمه:علم ما اهل بیت( علیهم السلام) بر سه نوع است علم به گذشته و آینده و حادث. علم گذشته، تفسیر است; علم آینده، موقوف است و علم حادث، انداختن در قلوب، و زمزمه در گوش هاست. این بخش، بهترین علم ماست و بعد از پیامبر ما، رسول دیگری‌ نخواهد بود.

(2) خُذْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ صَدَقَةً تُطَهِّرُهُمْ وَتُزَكِّيهِم بِهَا وَصَلِّ عَلَيْهِمْ إِنَّ صَلاَتَكَ سَكَنٌ لَّهُمْ وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ(توبه-103) از اموال آنها صدقه‏اى بگير، تا بوسيله آن، آنها را پاک سازى و پرورش دهى! و  آنها به رحمت الهی متصل کن؛ که اتصال تو، مايه آرامش آنهاست؛ و خداوند شنوا و داناست!

قال مولانا الامام المهدی- عجل الله تعالی فرجه الشریف- أمّا أَمْوالُکُمْ فَلا نَقْبَلُها إِلاّ لِتَطَهَّرُوا، فَمَنْ شاءَ فَلْیَصِلْ وَمَنْ شاءَ فَلْیَقْطَعْ، فَما آتانی اللّهُ خَیْرٌ مِمّا آتاكمْ (آمال الدین، ج ٢ ، ص ۴٨۴ ، ح ۴ ; الغیبه، طوسی‌، ص ٢٩٠ ، ح ٢۴٧ ; احتجاج، ج ٢ ، ص ٢٨٣ ; إعلام الوری‌، ج ٢ ، ص ٢٧١ ; آشف الغمه، ج ٣ ، ص ٣٣٩ ; الخرائج و الجرائح، ج ٣ ، ص ١١١۴ ; بحارالأنوار، . ج ۵٣ ، ص ١٨٠ ، ح ١٠)  ترجمه : امّا اموال شما، پس آن ها را نمی‌ پذیریم، مگر به خاطر این كه پاک شوید. پس هر كه می‌ خواهد، بپردازد، و هر كه نمی‌ خواهد، نپردازد. آن چه خدا به ما عطا كرده، از آن چه به شما عطا نموده بهتر است

(3)  وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ فَلَيَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِينَ صَدَقُوا وَلَيَعْلَمَنَّ الْكَاذِبِينَ(عنكبوت-4) ما کسانى را که پيش از آنان بودند آزموديم ؛ بايد علم خدا درباره کسانى که راست مى‏گويند و کسانى که دروغ مى‏گويند تحقق يابد!

لِيَجْزِيَ اللَّهُ الصَّادِقِينَ بِصِدْقِهِمْ وَيُعَذِّبَ الْمُنَافِقِينَ إِن شَاءَ أَوْ يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا(احزاب-22) خداوند صادقان را بخاطر صدقشان پاداش دهد، و منافقان را هرگاه اراده کند عذاب نمايد يا (اگر توبه کنند) توبه آنها را بپذيرد ؛ چرا که خداوند آمرزنده و رحيم است.

باتشکرازآقای حسام اعظمی

  

داستان فرعون و شیطان

 

 

فرعون پادشاه مصر ادعای خدایی میکرد. روزی مردی نزد او آمد و در حضور همه خوشه انگوری به او داد و گفت اگر تو خدا هستی پس این خوشه را تبدیل به طلا کن.

 

 فرعون یک روز از او فرصت گرفت. شب هنگام در این اندیشه بود که چه چاره ای بیندیشد و همچنان عاجز مانده بود که ناگهان کسی درب خوابگاهش را به صدا در آورد.

 

 فرعون پرسید کیستی؟ ناگهان دید که شیطان وارد شد.

 

شیطان گفت: اگر خدا بودى، مى‌فهميدى چه كسى در را مى‌كوبد.

 

فرعون گفت : اى ملعون داخل شو،

 

شيطان گفت: ملعونى بر ملعونى وارد مى‌شود، پس داخل شد،  سپس وردی بر خوشه انگور خواند و خوشه انگور طلا شد.

 

 بعد خطاب به فرعون گفت من با این همه توانایی لیاقت بندگی خدا را نداشتم آنوقت تو با این همه حقارت ادعای خدایی می کنی؟ پس شیطان عازم رفتن شد که،

 

فرعون ازاوپرسید: چرا انسان را سجده نکردی و از درگاه خدا رانده و مورد لعن خدا واقع شدی؟

 

شیطان پاسخ داد: چون مانند تو در صلب آدم بود، زیرا میدانستم که از نسل او همانند تو به وجود می آید!

 

فرعون به او گفت: آيا بدتر از من و خودت بر روى زمين سراغ دارى؟

 

شيطان در جواب گفت: انسان حسود از من و از تو بدتر است. چون حسد عمل نيك انسان را مى‌خورد، همچنان كه آتش هيزم را مى‌خورد و مى‌سوزاند.

 

الســلام علیـک یااباعبـــدالله ( ع)

شیـعیان واقعی درماه محرم چگونه عمل می کنند؟

1)میـداننـد دراین 10 روزبایدزیارت عاشورا خوانده ودراین روزها وخصـوصاً درروزعاشورا غمگین بوده واز ارتبـاط و شوخی با مردم  بپرهیزند.

2)میـداننـد باید با یادآوری خاطـرات مصیبت بار اهل بیـت امام حسین (ع) درروزعاشورا از خوردن وآشـامیدن ، اسراف و تبذیرو پرخوری پرهـیزکنند .

3)میـداننـد بهتر است که نـذورات خود را به مستـمندان واقعی ، ایتام  و بی سـرپرستان بدهند وازغذاهای گران و تجمـلاتی بپرهیـزند. 4)میـداننـد باخلوص نیت و بدون خودنـمایی وریـاکاری بایددرمراسم شرکت نموده ومدتی هم درتنـهایی به سوگواری بپـردازند.

5)میـداننـد قبول این صـدمات برای حفـظ دین بوده، وما هم باید برای حفـظ دین که هدف امام حسین (ع) بوده تلاش نمـائیم.

6)میـداننـدکه مراسم روضه وگریه برامام حسین (ع) تنها قسمتی ازعزاداری است،مهم روح معنویات برای تقرب به خداوند است که بایدهمیشه درماحفظ شود

7)میـداننـد که باخلـوص نیت و صفـا بایدازخدا خواسـت که ای کاش ما درکربلا بودیم وبه رستگاری وشهادت وسعـادت می رسیـدیم .

8)میـداننـد شرکت درعـزاداری ، اعلام عـزاداری با امام حسین (ع) وهمچنین جلوگیـری ازتحریف دین واجرای دستـورات خداست .

9)میـداننـد که از ریا کـاری وحسادت ورقابـت غیر صحـیح درتشـکیل جلسات وهـیئت هاو برگزاری مراسـم باید دوری نمـود .

10)میـداننـد خداوند ، خـدمات وتلاش و عـزاداری ساده وخالـصانه رامی پـذیرد، نه ریاکاری وچشـم وهم چشمـی ها را .

11)میـداننـد برای جلوگـیری از ریاکاری ، میتوان هـزینه ومحل مـراسم راداد ، تامـراسم بوسیله دیگران برگـزار شود .

12)میـداننـد باید درابتدای جلـسات ومراسم ، آمـوزش قرآن واحکـام واخلاق بعنــوان هدف امام حسین (ع) برقرار باشـد .

13)میـداننـد شیطان تـلاش داردکه درمراسم و عــزاداری ها مبتلا به غفلـت وریا کاری و نگـاه آلوده شـویم .

14)میـداننـد درتبلیغات باید به سـادگی ونظم ونظـافت و استفاده ازآیـات واحادیث توجه نمـود .

15)میـداننـد باید ازخداخـواست بر دشمنـان وقاتـلان امام حسین (ع) وکسـانیکه تاقیامت برپیـروان اوستم نماینـد ، لعنت کنـد . 

16)میـداننـد اگر تلاش وافشـاگریهای امام سـجاد(ع) وحضرت زیـنب (س) نبود، نام ویاد وهـدف امام حسین (ع) باقی نمی مانـد . 

17)میـداننـد نماز جماعـت امام حسین (ع)درظهر عـاشورا ، زیرتیــرباران دشمن بـدلیل اهمیت نمـاز اول وقت اسـت .

18)میـداننـد همانگونه که امام سـجاد(ع)را درروز عاشورا حـفظ نمود ، دین اسـلام حفظ می نمایدوگـسترش میدهد .

20)میـداننـد در پایان روزعــاشوراومـراسم شام غریبـان ، امام حسین (ع) برای تمام عـزاداران خود ، دعای خـیروشفاعت می نمـاید .

19)میـداننـد همانگونه که خـداوند توبه ُحربن ریاحی راپـذیرفت ، بهترین موقع برای تـوبه وآشتی باخـدا در دهه عاشورا می تـواند باشـد .

21)میـداننـد غذای حــرام وشبه ناک عاملـی مهم دردشمنی وقـتل امام حسین (ع) بدست کوفیـان بوده اسـت .

22)میـداننـد بهترین الـگوی برادری ، اطاعـت وپیروی ازامـام ، حضـرت عباس(ع) بوده اسـت .

23)میـداننـد مراسم سـاده و بامحتوا بهـتر ازبرنامه های پرسـرو صداو بی محتـواست .

24)میـداننـد معصومین (س) شاهد عـزاداری ما هسـتند ، بنابراین رعایـت ادب واحترام رادرمـراسم می نمایـند .

25)میـداننـد پرچم سـرخ برگـنبد امام حسین (ع) دلیل شـهادت مظلومانه اوسـت و تا انتقام اوبدسـت حضرت مهدی (عج) باقی خواهـد ماند .

26)میـداننـد باید به ذکر واقعیتـهاورشادتها ی ائمه اطـهار(ع) بپردازند و در عـزاداریهـا ازبیان مطالــب غیر واقع وخـرافی و حرام بپرهیـزند .

27)میـداننـد نباید بدست دشمنان اسلام بهانه دهند تا شیـعیان راملتی جاهل وخشن معرفی نمایند .( مثل علم کشی ، قمه زنی و ...)

28)میـداننـد دراین دهـه باید بیش ازگـذشته باافراد جـاهل و بی توجـه به دین مهربـان بود و با احـترام ازآنها پـذیرایی نمود .

29)میـداننـد نباید درعـزاداری مزاحمت ودلخـوری مردم  رافـراهم کنــند . ( مثل ترافـیک ، سدمعـبر، سروصـدای زیاد و بی موقع و...)

30)میـداننـد عامل مهم درقتل امام حسین (ع) ضعـف دراستدلال ، عدالت اجتماعی ، عبادت ومعنویت ، محبت وایثاربوده شاید عامل انحـراف جامعه مانیز بشـود

 

شیـعیان عزیز ؛ دقت ومطـالعه دو یاچند باره مطالب فوق درکسب فیوضـات معنوی این ایـام ، قرب ونزدیـکی به خدا واهل بیـت (س) و همچنین درک علل قیام عاشورا ، می تواند بسیار مفیـد ومثمرثمرباشد .                                                                    التــماس دعا

/ 0 نظر / 11 بازدید